O mnie

Karolina Kowalska Dietetyk

 

Cześć!

Bardzo miło mi, że trafiłeś na mojego bloga. Nazywam się Karolina Kowalska-Mączka i chciałabym opowiedzieć Ci trochę o sobie i o tym co tutaj robię.

Jestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem. Dietetyką zainteresowałam się już w liceum, gdy sama po raz pierwszy w życiu postanowiłam się odchudzać. Łatwo nie było. Internet pełny był (i nadal jest) dziwnych porad, niesprawdzonych informacji i co tu owijać w bawełnę… zwykłych bzdur! Ja jednak postanowiłam nie dać za wygraną żywieniowym mitom i tym oto sposobem wylądowałam na studiach z Dietetyki. Podczas pięciu lat nauki i na licznych kursach zdobyłam solidne podstawy, a praca z pacjentami dodatkowo wyposażyła mnie nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

 

Co to jednak oznacza dla Ciebie, Drogi Czytelniku?

  • Oznacza to, że dzięki treściom, przekazywanym przeze mnie na tym blogu nie będziesz tracił więcej czasu na stosowaniu kolejnej „diety cud”.
  • Zdobędziesz wiedzę z zakresu żywienia, która pozwoli Ci samodzielnie komponować swoją dietę. Ba! Pokaże Ci, że w twoim jadłospisie jest również miejsce na pizzę, lampkę wina i naleśniki!
  • W końcu zrozumiesz, że podejście 100% albo nic jest do kitu i przestaniesz się obwiniać za to, że „znowu nie wyszło”. Zamiast tego pomogę pokażę Ci jak trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i raz na zawsze pożegnać się z efektem jo-jo.
  • Odzyskasz radość z jedzenia i kontrolę nad emocjami z nim związanymi.
  • Poznasz nowe przepisy, dzięki którym będziesz mógł bez wyrzeczeń osiągać swoje wymarzone cele. Udowodnię Ci również, że nie musisz mieć umiejętności Magdy Gessler żeby cokolwiek ugotować. Zdrowa dieta nie oznacza stania przy garach całymi dniami. Ma być szybko, smacznie i prosto!
  • Uważasz, że białe pieczywo i nabiał to największe zło tego świata? Zmienisz zdanie, kiedy na podstawie dowodów naukowych udowodnię Ci, jak wiele mitów żywieniowych nas otacza.
  • Przekonasz się, że tona suplementów nie jest Ci potrzebna, aby być szczupłym i zdrowym. Skorzystasz na tym nie tylko ty, ale również twój portfel.
  • Dodatkowo chciałabym przemycić co nieco informacji o ekologii, naszym wpływie na klimat i diecie bezmięsnej, bo nie tylko nasze zdrowie się liczy, ale zdrowie naszej planety również!

 

Mam nadzieję, że tematyka mojego bloga odpowie na Twoje potrzeby i każdy, kto czuje się zagubiony w gąszczu informacji żywieniowych będzie w stanie odnaleźć tu odpowiedzi na nurtujące pytania. Bez ściemy, czyste fakty! Zapraszam więc do lektury i życzę miłej zabawy w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. 🙂